Ikony Designu – Diamond Chair

Ktoś kiedyś powiedział, że prawdziwie dobre wzornictwo nigdy się nie starzeje. Nie ważne, jak dawno temu powstało dzieło dobrego designu – jego walory doceniane będą zawsze.

Krzesło Diamond Chair powstało na początku lat 50-tych ubiegłego stulecia. Jego autor – Harry Bertoia, który w owym czasie współpracował z Hansem i Florence Knoll, opracował całą serię mebli, które po dziś dzień cieszą się szaloną popularnością. Diamond Chair jest jednym z tych właśnie mebli.

Źródło zdjęć: https://www.knoll.com/product/bertoia-diamond-chair

Diamond Chair jest uzewnętrznieniem zamiłowania Bertoi do stalowego drutu, który okazał się wbrew pozorom doskonałym materiałem meblowym. Druciane siedzisko sprawia, że mebel wygląda bardzo lekko. Jak mawiał sam Bertoia – jest zrobione „głównie z powietrza”. Cudowna forma łączy się także z zaskakującym komfortem użytkowania. Krzesło jest bowiem bardzo wygodne i doskonale wyprofilowane.

Lekkość projektu i jego bezpretensjonalna forma sprawiają, iż Diamond Chair może pojawić się jako część aranżacji wnętrza w stylu modernistycznym, nawet minimalistycznym, ale jednocześnie może współgrać z wieloma elementami w stylu retro. Dzięki swojej konstrukcji, bardzo dobrze sprawuje się także jako mebel na tarasie, w ogrodzie i na zewnątrz.

Krzesło lubi także dodatki w postaci skór lub tkanin, narzuconych na siedzisko. Dzięki tej właściwości, może być wspaniale dostosowane do otoczenia oraz spełniać wszelkie potrzeby użytkowników względem wygody. Z pewnością jest to mebel, który doda aranżacji klasy.

Knoll outdoor furniture, Shelter Island + East Hampton NY