Dekoracje okien – cz. 1 Rolety rzymskie

Dla wszystkich, którzy poszukują bardzo praktycznych, estetycznych i jednocześnie uniwersalnych dekoracji okiennych, rolety rzymskie będą najlepszym rozwiązaniem. Stosowane są z powodzeniem już od dobrych kilku lat, a ich popularność nie maleje. Dzieje się tak, ponieważ jako jedne z niewielu rozwiązań sprawdzają się we wnętrzach nowoczesnych i stylizowanych na retro, minimalistycznych i przepełnionych ozdobami.

Sama forma rolet rzymskich jest elegancka i stonowana,  nie narzuca konkretnego stylu. Dopiero wybrana tkanina może determinować aranżację. Wybór tkanin jest ogromny – każdy producent rolet oferuje niezliczone ich rodzaje, kolory i wzory. W zależności od efektu, jaki chce się uzyskać można zdecydować się na tkaninę półprzezroczystą lub całkowicie nieprzepuszczającą światła.

Rolety doskonale funkcjonują jako jedyne przykrycie okien, ale mogą być także łączone z ozdobnymi zasłonami i firanami.

 

ŹŻzz

Źródło zdjęcia: http://www.sydneyblinds.com.au

O praktyczności rolet tego typu świadczą też ich dodatkowe możliwości. Tkaniny rolet mogą być dodatkowo podszyte materiałem izolacyjnym, który zniweluje nieco nieszczelność okien. Można również zastosować podszycie z materiału odbijającego promienie słoneczne, dzięki któremu wnętrze nie będzie nagrzewać się od słońca.

Wszystkie te zalety sprawiają, że rolety rzymskie są tak często polecane przez projektantów i dekoratorów wnętrz.